تاریخ امروز:۲۴ فروردین ۱۴۰۰

از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در قاره اروپا چه خبر؟!

تعداد کانون های رخداد و شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از ۱۰۰۰ مورد گذشت.

به گزارش پایگاه خبری دامپزشکی ایران (وت نیوز) ،بر اساس اعلام مقامات ایمنی غذایی اروپا ، آخرین بررسی های صورت پذیرفته حاکی از آن دارد که از تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۱ ، ۱۰۲۲ کانون درگیری در ۲۵ کشور این قاره شناسایی شده است.

با توجه به آمارهای منتشر شده ، ۵۹۲ مورد از این کانون های بیماری در طیور خانگی روی داده است و در درجات بعدی ، پرندگان وحشی و تزئینی قرار می گیرند. در این بین ، بیشترین کانون های درگیری بیماری را مزارع خانگی پرورش اردک در فرانسه تشکیل می دهند.

مقامات بهداشتی و دامپزشکی اروپایی معتقدند که با توجه به ادامه حضور ویروس عامل این بیماری در پرندگان وحشی و محیط زیست این قاره ، هنوز هم خطر گسترش بیشتر بیماری به خصوص در مناطقی با تراکم بالای پرورش طیور وجود دارد.

از سوی دیگر ، گزارش درگیری اخیر ۷ نفر از پرسنل مزارع مرغداری در روسیه گرچه خوشبختانه تلفاتی را به همراه نداشته است ، سبب بروز حساسیت های مضاعف در این بخش شده است. با این حال ، متخصصین در این قاره بر این باورند که مخاطرات ویروس H5N8 آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان برای عموم مردم این قاره بسیار اندک خواهد بود.

این در حالی است که طی روزهای گذشته زمزمه هایی از احتمال جهش های مداوم منتج به پدیدار شدن سویه های جدید این بیماری به گوش می رسد.

اطلاعات تکمیلی متعاقبا از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.

آیا محدودکننده های MicroRNA ، داروهای بعدی ضد ویروسی صنعت طیور هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code