تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

ارتقای فعالیت کلینیک دامپزشکی در صفحات مجازی با راندمان بالا

امروزه اینترنت بر هر مشتری که وارد کلینیک  شما می شود تأثیر قدرتمندی دارد. اینترنت فضایی است که صاحبان حیوانات خانگی برای یافتن اخبار و اطلاعات، تحقیق، خرید و سرگرمی خود به آن مراجعه می کنند، مانند زمانی که در مطب در انتظار جواب ازمایشاتشان هستند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، بسیاری از تیم های دامپزشکی، چه به تنهایی و چه به کمک متخصص حوزه اینترنت  ، حضور آنلاین خود را در قالب یک دائره المعارف مجازی حاوی صفحاتی از روشهای فنی، آزمایشات تشخیصی، خدمات و شرح بیماریها ایجاد کرده اند. اما آیا همه این محتواها در صفحات مجازی به درستی با مخاطبانشان ارتباط می گیرند ؟

اندی بورستاین مدیر عامل VetJump (vetjump.com)، یک شرکت بازاریابی است که در حوزه ی استراتژی های بازاریابی آنلاین و خدمات رسانه های اجتماعی/وب برای اقدامات دامپزشکی تخصص دارد. به گفته اندی ، درک موضوعاتی که مشتریان ما در حال تحقیق آنلاین در موردشان هستند به دو دلیل بسیار مهم است:

۱-نحوه ارتباط شخصی دامپزشکان با مراجعینشان را تغییر می دهد :

تمرکز کردن در موضوعاتی که برای مشتریان مهم تلقی می شود  سبب می شود:

۱-دامپزشکان حامیان بهتری برای بیماران می شوند

۲-دامپزشکان در ابلاغ توصیه های مراقبتی به صاحبان حیوانات خانگی موثرتر عمل می کنند

۳-در آخر در پاسخ به سوالات و کاهش نگرانی ها در اتاق معاینه عملکرد و راندمان  بهتر می شود

دامپزشکان از رفتارهای جستجوی آنلاین صاحبان حیوانات بهره می برند تا سبب ارتقای کلینیک فعالیت خود شوند و  تصمیم بگیرند که چه ابزارهای ارتباطی با مشتریان در اتاق معاینه و انتظار داشته باشند، چه محتواهایی را در خبرنامه های خود منتشر کنند و چه موضوعاتی را برای اطلاع رسانی و اموزش دادن به پرسنل خود  نیاز دارند.

تعامل با اسب در نوجوانان سبب افزایش خودآگاهی می شود!

با نظارت بر آنچه صاحبان حیوانات خانگی در صفحات مجازی به دنبال آن هستند، می توان تلاش های بازاریابی کلینیک خود را  کارآمد تر کرد. همه اطلاعات در اختیار ما دامپزشکان است تا از آنها استفاده کنیم ، فقط باید بدانیم چگونه آنها را ارتقای کلینیک خود به کار گیریم.

 

۲-سبب افزایش دیده شدن کلینیکتان در رسانه های مجازی می شود :

درک آنچه صاحبان حیوانات خانگی به دنبال آن به صورت آنلاین هستند به پرسنل کلینیک این امکان را می دهد که عملکرد  خود را بهبود ببخشند و به عنوان مرجع درمانی در “صفحه اول” تمام پلتفرم های مجازی  قرار بگیرند. هرچه کلینیک شما بعنوان راس  منابع اطلاعاتی دامپزشکی قرار گیرد، مراجعین  فعلی و بالقوه آموزش بهتری خواهند داشت ، که منجر به مراقبت بهتر از حیوانات خانگی آنها می شود.

اندی بورستاین همچنین افزود: “ما اخیراً تحقیقاتی را با کلینیکی انجام دادیم که دامپزشکانش علاقه خاصی به تغذیه بالینی و چاقی حیوانات خانگی داشتند. از طریق صفحه وبلاگ و رسانه های اجتماعی و با مشارکت دامپزشک، محتوای کافی در رابطه با چاقی حیوانات خانگی ایجاد کردیم تا در لیست اول موتورهای جستجو قرار بگیرد .در حال حاضر ، وقتی صاحب حیوان خانگی در آن منطقه به صورت آنلاین به جستجوی اصطلاحات مربوط به حیوانات دارای اضافه وزن و یا چاقی می پردازد، ۷۵ درصد از یافته های موجود در اولین صفحه جستجو از وب سایت این کلینیک آمده است.”

صاحبان کلینیک و بیمارستان های دامپزشکی، اغلب مسئولیت بازاریابی آنلاین و رسانه های اجتماعی را بر عهده جوانترین پرسنل خود قرار می دهند زیرا این شخص معمولاً فعال ترین و بروز ترین  فرد کلینیک است.

تغییر در شیوه ی آموزش دامپزشکی به وسیله ی تکنولوژی روز دنیا

اگر نکات موجود در این مقاله نظر شما را جلب نمود، باید به دنبال یک متخصص باشید که:

۱-فعالیت های اینترنتی در صفحات مجازی بیمارستان یا کلینیکتان را بر عهده آن فرد بگذارید

۲-تعیین کنید چه محتوایی برای صاحبان حیوانات خانگی موثر تر و جذاب می باشد

۳-به این درک برسید که فعالیت های آنلاین منجر به ورود مشتریان جدید به کلینیکتان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code