تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

اجتناب از آموزش به کمک تنبیه کردن در سگ ها !

طبق مطالعه ای که در ۱۶ دسامبر ۲۰۲۰ در مجله  PLOS ONE  منتشر شد، سگ هایی که با استفاده از محرک های نفرت انگیز، که شامل تنبیه برای رفتار نادرست هستند، آموزش دیده اند، در مقایسه با سگ هایی که با روش های مبتنی بر پاداش آموزش دیده اند، شواهدی از سطوح استرس بالاتر نشان می دهند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ، محققان رفتار ۹۲ سگ را از ۷ کانون تربیتی سگ در پرتغال بررسی کردند که از روش‌های بد (که عمدتاً از محرک‌های نفرت‌انگیز استفاده می‌کنند)، روش‌های پاداشی (که بر پاداش دادن به رفتارهای دلخواه متمرکز است) و روش‌های ترکیبی (که استفاده از هر دو را ترکیب می‌کند) استفاده می‌کنند. آنها از جلسات تمرین با این سگ ها فیلمبرداری کردند و نمونه های بزاق آن ها را برای تعیین سطح هورمون کورتیزول مرتبط با استرس آزمایش کردند.

تاثیرات بیولوژیک آموزش همراه با تنبیه :

سگ‌هایی که با استفاده از روش‌های بد و ترکیبی آموزش دیده‌اند، رفتارهای مرتبط با استرس بیشتری مانند خمیدن و جیغ کشیدن را نشان می‌دهند و نسبت به سگ‌هایی که با پاداش آموزش می‌بینند ، سطوح کورتیزول بالاتری را بعد از آموزش نشان می‌دهند.

مطالعات قبلی مبتنی بر آزمایشات و شواهد نشان داده است که تکنیک‌های آموزشی مبتنی بر تنبیه رفاه حیوانات را کاهش می دهد، اما محققان بیان می‌کنند که این مطالعه اولین بررسی سیستماتیک است که چگونه روش‌های مختلف آموزشی بر رفاه حیوانات -هم در طول آموزش و هم در زمینه‌های دیگر-  تأثیر می‌گذارند.

محققان همچنین یک تست سوگیری شناختی را در مکانی ناآشنا در خارج از محیط آموزشی سگ ها انجام دادند تا وضعیت عاطفی زیربنایی آنها را اندازه گیری کنند. آنها دریافتند که سگ‌هایی که با روش‌های تنفر آمیز مانند تنبیه کردن آموزش دیده اند، در مقایسه با سگ‌هایی که آموزش ترکیبی یا مبتنی بر پاداش دریافت می‌کنند، بدبینانه‌تر به موقعیت‌های مبهم واکنش نشان می‌دهند.

بررسی نقاط ضعف استراتژی "سلامت واحد" و بهبود آن

محققان افزودند : ” این اولین مطالعه در مقیاس بزرگ در مورد سگ های همراه در یک محیط آموزشی واقعی است که با استفاده از انواع روش های آموزشی که معمولاً در کانون های آموزشی سگ استفاده می شود ، توسط تیم تحقیقاتی جمع آوری شده است. نتایج نشان می دهد که از آموزش به همراه تنبیه، به دلیل تأثیر منفی آنها بر رفاه سگ باید اجتناب شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code