تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

آیا کرونا از حیوانات همراه به انسان ها منتقل می شود؟

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) و دپارتمان کشاورزی ایالات متحده (USDA) ، دو گربه در مناطق جداگانه ایالت متحده به ویروسی که باعث بیماری COVID-19 می شود مبتلا شدند و نتیجه آزمایشاتشان مثبت شد!

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، علیرغم نتیجه مثبت، مرکز (CDC) تأکید می کند که هیچ شواهدی مبنی بر انتقال ویروس به انسان توسط حیوانات خانگی وجود ندارد و اظهار دارد که هیچ اقدامی نباید علیه حیوانات خانگی که ممکن است رفاه آنها را به خطر بیاندازد، انجام شود. به گفته دپارتمان کشاورزی ایالات متحده (USDA) ، هر دو گربه علائم خفیف بیماری تنفسی را نشان دادند، اما انتظار می رود بهبودی کامل حاصل شود.

شرکت Mars Petcare ، نمونه های مثبت را از طریق تجزیه و تحلیل واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) به عنوان بخشی از برنامه نظارت فعال خود کشف کرده است، که برای تشخیص هر گونه ظهور احتمالی ویروس در بین حیوانات خانگی است.

بر اساس گزارشات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) ، آزمایش PCR می تواند “RNA ویروسی یا اسیدهای نوکلئیک با حساسیت بالا و ویژگی بالا” را تشخیص دهد و در اکثر آزمایشات انسانی مورد استفاده قرار می گیرد. آزمایش تأییدی توسط آزمایشگاه های خدمات دامپزشکی ملی USDA (NVSL) انجام شد.

این سازمان اظهار می کند که این تنها موارد مثبت از بیش از ۲۰۰۰ نمونه است که به عنوان بخشی از برنامه نظارتی، جمع آوری شده است. شرکت dexx Laboratories Inc نیز یکی از شرکت های خدمات دامپزشکی است که یک آزمایش COVID-19 برای حیوانات خانگی ایجاد کرده است. این آزمایش در آمریکای شمالی موجود است و باید توسط دامپزشکان پس از “مشورت با یک مقام بهداشت عمومی” ، مطابق بیانیه Idexx استفاده شود.

بهترین راهکار برای همگام سازی کلینیک شما با پلتفرم تله هلث

نکاتی برای افراد با COVID-19 مثبت :

سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC )توصیه های زیر را تا زمان جمع آوری اطلاعات بیشتر به همگان ارائه می دهد و تأکید می کند که خطر شناخته شده از حیوانات خانگی بسیارکم است و هیچ کاری نباید برای آسیب رساندن به حیوانات خانگی انجام شود؛

۱-اجازه ندهید حیوانات خانگی با افراد یا سایر حیوانات خارج از خانه ارتباط برقرار کنند

۲-در صورت امکان گربه ها را در داخل خانه نگه دارید تا از تعامل آنها با حیوانات یا افراد دیگر جلوگیری شود

۳-مراقب سگ هایتان باشید و حداقل ۴۰ متراز حیوانات دیگر فاصله بگیرین

۴-از پارک سگ ها یا مکان های عمومی که تعداد زیادی از مردم و سگ ها در آن جمع می شوند اجتناب کنید

۵-در صورت امکان، یکی دیگر از اعضای خانواده خود را مسئول مراقبت از حیوانات خانگی خود در حین بیماری کنید

۶-از تماس با حیوان خانگی خود ، از جمله نوازش ، چنگ زدن ، بوسیدن یا لیسیدن و اشتراک غذا یا تختخواب خود با آن ها خودداری کنید

دپارتمان کشاورزی ایالات متحده (USDA)می گوید:  “هیچ دلیلی وجود ندارد که حیوانات خانگی را از خانه هایی که کووید -۱۹ در افراد خانواده تشخیص داده شده است خارج کنیم ، مگر اینکه این خطر وجود داشته باشد که خود حیوان خانگی قادر به نگهداری مناسب نباشد. در این شرایط اضطراری، حیوانات خانگی و افراد هر یک به حمایت دیگری نیاز دارند و دامپزشکان برای حمایت از سلامت هر دو آماده ی خدمت رسانی هستند.”

ارتقای فعالیت کلینیک دامپزشکی در صفحات مجازی با راندمان بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code