تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

آیا از حیوانات میتوان به عنوان ابزار درمانی بهره برد؟

حیوانات همراه به طور فزاینده ای به عنوان “ابزار درمانی” در مراقبت های پزشکی و بهداشت روانی مورد استفاده قرار می گیرند. اما چقدر شواهد قوی وجود دارد که نشان دهد این عمل که به عنوان “مداخله با کمک حیوانات (AAI)” شناخته می شود ، موثر است؟

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، در حال حاضر مجموعه جدیدی از مقالات ، که توسط مرکز تغذیه حیوانات خانگی WALTHAM (انگلستان) و موسسه ملی بهداشت کودکان و توسعه انسانی Eunice Kennedy Shriver (ایالات متحده) منتشر شده است ، به بررسی سیستماتیک این مسئله می پردازد.

سیستم مداخله با کمک حیوانات(AAI) از قرن هجدهم به صورت غیر رسمی انجام می شد. بسیاری از درمانگران و پزشکان امروزی ادعا می کنند که سگ های خود بیمار در روند درمانی به بیمار کمک کرده اند تا احساس بهتری داشته باشد. از دهه ۱۹۸۰ ، محققان مطالعات گسترده ای درباره اینکه چگونه تعامل با حیوانات مزایایی را در مباحث درمانی به دنبال دارد ، انجام داده اند.

برای حمایت از این روند ، موسسه های ملی سلامت ایالات متحده (NIH) میزبان کارگاه AAI بودند و به تأمین هزینه تحقیقات جدید کمک کردند. سیستم مداخله با کمک حیوانات (AAI) در جمعیتهای خاص شامل بیماران نیازمند توانبخشی و بهبودی و کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) در دستور کار قرار گرفت.

راه اندازی سیستم مداخله با کمک حیوانات(AAL) منجر به انتشار شش عنوان موضوعی در مجله Applied Developmental Science شد. این مقالات بینش هایی در مورد مکانیسم های AAI ، نحوه بهبود تحقیقات AAI و برنامه ریزی تاکتیکی برای آینده ارائه می دهد.

راه های افزایش مشتریان کلینیک های دامپزشکی

پتانسیل AAI برای کودکان مبتلا به اوتیسم و مسائل حقوقی و خط مشی مربوط به پیاده سازی AAI در جمعیت های خاص در نظر گرفته شده است. در نهایت تحقیقات گسترده ای در زمینه ی AAI می توان انجام داد و بار دیگر از پتانسیل حیوانات در مبحث سلامت انسانی استفاده نمود .

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code