تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

آموزش مداوم پلی به سوی فناوری های دامپزشکی

دکتر کریس کویین ، نویسنده کتاب The Nerdy Vet ، پیش بینی کرد که پیشرفت داده های بزرگ(big data) زودتر از سایر فناوری ها مانند واقعیت مجازی بر عملکرد دامپزشکی تأثیر می گذارد. اما چگونه دامپزشکان می توانند در تجزیه و تحلیل و درک ارزش داده های بزرگ تخصص کسب کنند؟

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ، آموزش مداوم یکی از موضوعات کلیدی این مبحث است و اعضای جامعه ی دامپزشکی اذعان کردند که برنامه های درسی دانشگاه ها باید با نوآوری هایی که در حال تغییر مراقبت های دامپزشکی هستند ، به روز باشند.

دکتر کوئین اظهار داشت که واقعیت مجازی پتانسیل عظیمی برای آموزش عملی دانشجویان دامپزشکی ، به ویژه در دوره کنونی آموزش از راه دور دارد. واقعیت مجازی همچنین می تواند به بهبود مهارت های متخصصان دامپزشکی کمک کند. دکتر کوئین خاطرنشان کرد که دانشجویان دامپزشک ابتدا باید ارزش این فناوری را تجربه کرده و درک کنند تا بتوانیم شاهد راندمان قابل توجهی در آموزش مبتنی بر واقعیت مجازی باشیم.

دکتر کویین همچنین نگرانی برخی از افرادی که در حرفه دامپزشکی مشغول به کار هستند را مبنی بر اینکه فناوری ممکن است تهدیدی برای امنیت شغلی پزشکان باشد تشخیص داد اما افزود که استفاده از فناوری مناسب در واقع مهارت های آنها را غنی می کند.

با اجازه دادن به فناوری و داده های بزرگ برای ارائه بینش در مورد سلامت حیوانات خانگی ، دامپزشکان می توانند بهتر بر تفسیر یافته ها و ایجاد مسیرهای مراقبتی کارآمد برای هر حیوان خانگی تمرکز کنند و پا به پای تکنولوژی روز دنیا حرکت کنند. تمام این اقدامات متکی بر اینست که دانشجویان دامپزشکی از همان زمان تحصیل با فناوری و تکنولوژی آشنا شوند و از آنها در آموزش دامپزشکی بهره مند شوند.

مشارکت 3 سازمان بین المللی جهت توسعه و اجرای برنامه ی کاری بلندپروازانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code