تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

آسایشگاه دامپزشکی خدمتی نوین برای حیوانات مُسن

تقریباً هر روز در بیمارستان دامپزشکی ، دامپزشکان با مراجعه کننده ای که به علت سن بالای حیوانش به کلینیک مراجعه کرده و حال نا خوشی دارد مواجه می شوند. غم از دست دادن عزیز اتفاقی است که دامپزشکان  روزانه با  آن روبرو می شوند . در آن لحظات دامپزشکان با یک لبخند گرم و یک برخورد صمیمانه تلاش در آرام کردن محیط دارند .

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ، برخورد با درمان پایان عمر ، زمان احساسی شکننده ای برای صاحبان  حیوان خانگی است ، اما راهنمایی دامپزشکان در این مرحله می تواند مفید باشد و همچنین مراقبت های پزشکی ارزشمندی را به حیوان خانگی ارائه می دهند و در عین حال ارتباط مراجعه کننده را با کلینیک شما تقویت می کند . در حالی که اکثر صاحبان حیوانات خانگی خدمات یوتانایز را درخواست می کنند ، تقاضای روزافزونی برای مراقبت در آسایشگاه  دامپزشکی نیز وجود دارد . با این حال ، آسایشگاه  دامپزشکی هنوز به طور کامل در حرفه دامپزشکی  درک نشده است.

قبل از اینکه به تعریف آسایشگاه دامپزشکی بپردازیم ، مهم است که ابتدا بفهمیم آسایشگاه چیست: آسایشگاه حیوانات  یک سرویس تحت نظارت دامپزشکی است که به ارائه خدمات  راحتی و کیفیت زندگی برای حیوان خانگی  تا زمانی  که  مرگ طبیعی رخ دهد یا یوتانایز کردن انتخاب شود ، می انجامد .

بازار هدف آسایشگاه حیوانات :

آسایشگاه ها  معمولاً خدماتی برای حیوانات خانگی در سنین بالا می باشند که از بیماری رنج می برند ، مانند  لابرادور ۱۳ ساله که با مشکلات حرکتی دست و پنجه نرم می کند یا گربه ۱۶ ساله مبتلا به نارسایی قلبی. با این حال ، آسایشگاه ها  فقط برای حیوانات خانگی بزرگسال نمی باشند. این امکان برای هر حیوان خانگی است که با لحظات پایانی عمرش درگیر است.ممکن است برای توله سگ مبتلا به دیستمپر ، گربه ۵ ساله مبتلا به دیابت غیرقابل کنترل یا پیتبول ۶ ساله مبتلا به استئوسارکوم که نیاز به بستری دارد، مناسب باشد . صرف نظر از سن یا بیماری ، وقتی کیفیت زندگی کاهش می یابد و یوتانایز کردن در نظر گرفته می شود ، خدمات آسایشگاه مناسب است.

لابرادور رتریورز ، محبوبترین سگ‌ در ایالات متحده است

خدمات اسایشگاه در کلینیک دامپزشکی :

زمانی که حیوان خانگی مراجعه کننده ی شما لحظات پایانی زندگیش را سپری می کند، باید بتوانید خدمات آسایشگاه کلینیک خود را به خوبی برای بیمار شرح دهید . استفاده از کلمه آسایشگاه  برای توصیف این نوع از خدمات به خانواده ها کمک می کند تا دریابند که حیوانات خانگی خود در لحظات پایانی عمر خود هستند و مدیریت طولانی مدت بیماری یا گزینه های درمانی دیگر دنبال نمی شود. در بسیاری از مواقع فقط استفاده از کلمه آسایشگاه برای صاحبان حیوانات خانگی آرامش بخش است.

در صورت تمایل صاحب حیوان به توقف درمان یا تصمیماتی از این دست ، از القای  احساس گناه در صاحبان حیوانات خانگی خودداری کنید. به عنوان مثال ، اگر صاحب حیوان  تصمیم نگیرد که آزمایش خون حیوان خانگی خود هر ۶ ماه یکبار بررسی شود ، او را تهدید به قطع درمان نکنید.در عوض، اقدامات لازمه را که در زیر به ۳ مورد آن اشاره شده است را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که خانواده حیوان خانگی احساس حمایت ، آرامش ، آمادگی و عدم بار مالی می کنند :

۱-در مورد عوارض جانبی احتمالی دارو های تجویز شده به مالک آموزش دهید و اهمیت این موضوع که در صورت مشاهده عوارض جانبی ، حتما حیوان را به کلینیک بیاورند را بیان کنید .

۲-از مالک بخواهید برای محافظت از امنیت شما و کلینیکتان ، در صورت  امتناع از انجام  آزمایش خون ، برگه ی معافیت دامپزشک از مسئولیت را امضا کند.

۳- به مالک کمک کنید تا با روشی دلسوزانه برای مراقبت های پایان عمر برای حیوان خانگی خود برنامه ریزی کند.

جایگاه حرفه ایی پرستاری دامپزشکی کجاست؟!

در کلینیک خود ، با سایر دامپزشکان و تیم پشتیبانی ، موافقت کنید که اگر مراجعه کننده ای از خدمات  “آسایشگاه ” استفاده می کند ، خانواده او می توانند در هر زمان بدون نیاز به بررسی کل سابقه پزشکی حیوان خانگی با پزشک معالج ، یوتانایز کردن  را انتخاب کنند.

مشتریان باید بدون نیاز به دفاع از انتخاب کردن یوتانایزی  ، از طرف کل تیم حمایت شوند.

مشاوره در آسایشگاه :

رایج ترین خدمات آسایشگاه دامپزشکی مشاوره آن است. دامپزشکان اغلب به مدت ۳۰ دقیقه با مراجعین خود در مورد آنچه انتظار می رود و چگونه می تواند بیماری حیوان خانگی خود و پیشرفت آن را مدیریت کند ، صحبت می کنند.

بسیاری از خانواده ها مایلند حیوانات خانگی خود را تا آنجا که ممکن است در لحظات پایانی عمرشان زنده نگه دارند اما نمی دانند چگونه این کار را مدیریت کنند . گاهی اوقات یک مشتری با کلینیک تماس می گیرد و می گوید: “هنوز زمان یوتانایز کردن فرا نرسیده است ، اما من می خواهم از خدمات آسایشگاه شما استفاده کنم یا بدانم چه اقداماتی را میتوانید انجام دهید.” دامپزشکان باید بدانند که این فراخوانی برای کمک و فرصتی مناسب برای ارائه مشاوره آسایشگاه است.

به عنوان دامپزشکان آسایشگاه دامپزشکی ، بایستی به شرط کنترل درد و اضطراب به افزایش عمر حیوانات کمک کنیم. این اقدامات همیشه قبل از بحث طولانی در مورد پیشرفت روند بیماری و یک “نقطه توقف” انجام می پذیرد .

در زیر به چند نمونه از “نقاط توقف” که دامپزشکان با خانواده ها در میان می گذارند ، اشاره شده است:

چگونه مخاطرات موجود در محل کار دامپزشکی را کاهش دهیم

۱-هنگامی که میزان تنفس حیوان خانگی در حالت استراحت بیش از ۶۰ بار در دقیقه به تعداد ۳ بار در طول روز اندازه گیری می شود

۲- هنگامی که حیوان خانگی از خوردن غذای مورد علاقه اش یا تشویقی امتناع می کند

۳- هنگامی که حیوان خانگی سعی نمی کند به جاروبرقی حمله کند و از بازیگوشی و شیطونی امتناع می کند

مهمترین نکته ای که مشتریان باید بدانند این است که اگر قبل از انتخاب یوتانایز کردن  بیش از حد منتظر بمانند چه چیزی سلامت حیوان خانگیشان را تهدید می کند، به همین دلیل آموزش عملکرد  پیشرفت بیماری حیوان خانگی آنها بسیار مهم است.

مشاوره های درون آسایشگاه تقریباً بیشتر از قرارهای معمول به طول می انجامد ، بنابراین مطمئن شوید که حداقل ۳۰ دقیقه برای این مشاوره برنامه ریزی کرده و هزینه مناسبی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code