تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

آزمایش سلامت ژنتیکی حیوانات، خدمتی نوین از شرکت خصوصی MARS Petcare

موسسه Mars Petcare آزمایشگاه های ژنوسکوپ (Genoscoper) که مختص آزمایشات تشخیص مولکولی حیوانات می باشد را خریداری نمود. این اقدام سرعت اکتشافات در زمینه ژنتیک را تسریع می بخشد و مبنایی برای کاربردهای عملی آینده در زمینه مراقبت های دقیق برای حیوانات خانگی ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ،واحد آزمایش ژنتیک Mars Petcare Wisdom Health در زمینه ی تست تشخیص نژاد حیوان خانگی پیشگام می باشد.

این آزمایشگاه که مستقر در فنلاند است ، با همکاری نزدیک با دانشگاه هلسینکی ، بستر آزمایش سلامت ژنتیکی (MyDogDNA) را ایجاد کرد. از سال ۲۰۱۵ ، Genoscoper و Wisdom Health برای کشف نشانگرهای سلامت ژنتیکی جدید برای حیوانات خانگی با هم شراکت را آغاز کرده اند و اخیراً محصول جدیدی را برای سگها به نام WISDOM PANEL ™ Health عرضه کرده اند که ترکیبی از تشخیص نژاد با تشخیص بیماریهای بالقوه ارثی است.

تحقیقات ژنتیک در سطح جهانی جهت کمک به دامپزشکان و صاحبان حیوانات برای بهبود سلامت حیوانات خانگی با ابزارهایی که استعدادهای ژنتیکی آنها را برای سلامتی و بیماری ها مشخص می کند متمرکز شده است. در نهایت این امر به مراقبت های دامپزشکی هدفمند و پیشگیرانه با دریافت برنامه تغذیه، ورزش و درمان شخصی برای حیوانات خانگی از طریق دامپزشکان کمک می کند.

لئونید سوداکوف ، رئیس موسسه ی  Mars Petcare  گفت: “این یک زمان بحرانی در توسعه آزمایش ژنتیک برای حیوانات خانگی است ، ما معتقدیم که این امر به طور چشمگیری گسترش می یابد زیرا پرورش دهندگان ، دامپزشکان و صاحبان حیوانات خانگی مزایای آن را به طور فزاینده ای درک می کنند ، دقیقاً همانطور که در حال حاضر برای انسان ها این امر در حال رخ دادن است.”

تکنسین های دامپزشکی و دیگر هیچ!!!

پروفسور هانس لوحی ، رئیس هیئت مدیره می گوید: “از طریق تخصص تحقیقات قوی Genoscoper در زمینه ژنومیک حیوانات همراه ، ما یک مفهوم منحصر به فرد را توسعه دادیم که کشفیات دانشگاهی را در سطح عالی به اجرا می گذارد و پیشرفت های بیشتری را در این باب امکان پذیر می کند ؛ نه تنها از منظر علمی ، بلکه به نفع کل جمعیت حیوانات. چشم انداز بلند مدت ما این بود که بزرگترین پیشرفت ها را در تحقیقات ژنتیک سگ برای بهبود رفاه حیوانات به کار گیریم .”

برخی از مزایای آزمایش ژنتیک عبارتند از:

۱-آزمایشات ژنتیکی می توانند حیواناتی را که ناقل بیماریهای خاص هستند تشخیص دهند ، بنابراین پرورش دهندگان می توانند از جفت گیری آنها با حیوانات دیگر اجتناب کنند.

۲-آزمایش ژنتیک همچنین می تواند سگهای نژاد مختلط یا میکس را در معرض خطر ابتلا به بیماری ژنتیکی تشخیص دهد و اجازه می دهد تا مالک در مورد نحوه مدیریت بهترین شرایط مراقبتی با دامپزشک مشورت کند

۳-آزمایشات DNA سگ می تواند جزئیات مربوط به نژاد سگ را فراهم کند و کنجکاوی بسیاری از صاحبان را در مورد شجره ی سگ آنها برآورده سازد

۴-همچنین یک آزمایش جدید به نام “OPTIMAL SELECTION ™ Feline” ،  توسط Wisdom Health و Genoscoper برای پرورش دهندگان گربه ایجاد شده است تا بیش از ۴۰ بیماری مرتبط با ژنتیک ، بیش از ۲۰ ویژگی و اطلاعات تنوع ژنتیکی را شناسایی کند که می تواند از طریق سازگاری ژنتیکی به شناسایی جفت های احتمالی نیز کمک کند.

سودآوری هنگفت صنعت حیوانات خانگی برای کشور ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code